Svatební blog

Libor Vrška

Libor Vrška

Svatební fotograf

Ostrava

Slovník pojmů svatebního fotografa

Už nějakou tu dobu plánuji, že sepíšu takový malý slovník pojmů svatebního fotografa. Nejsem žádný spisovatel, tak mé "články" prosím vždy berte s rezervou, vekou rezervou. 
 Těch neznámých pojmů moc není, spíše jsou všechny všeobecné známé, jde jen o takové vysvětlení aby nedocházelo k nedorozumění.
FOCENÍ PŘÍPRAV - jedná se o focení příprav novomanželů,  jako například líčení, česání, oblékání. Tedy nikoli o focení přípravy výzdoby svatebního místa.  
SKUPINOVÉ FOCENÍ - většinou po svatebním obřadu se koná focení skupinek svatebčanů. Já v tuto chvíli ještě nevím kdo je kdo, a proto jsem vždy rád za pomoc při svolávání rodinných příslušn&i...
Libor Vrška

Libor Vrška

Svatební fotograf

Ostrava

Co vše obsahuje cena svatebního fotografa?

Sice ne často, ale občas slýchávám "vy si berete tolik peněz za jeden den focení? " Proto si spolu pojďme tu vysokou cenu rozebrat.
 
Ale čím začít? Ono to svatební focení je spíše až výsledek veškeré té práce kolem. Aby se někdo mohl stát svatebním fotografem, tak většinou fotí několik let jiná témata než svatby. Já například začínal focením svého syna, a tehdy mě focení začalo vážně bavit. Přešel jsem k focení jídla, produktů, makrofocení hmyzu, krajinek atd. To vše jsem docela s úspěchem prodával a prodávám na fotobankách, ve kterých nakupují reklamní agentury. Z fotobank pochází většina těch ilustračních snímků, které vidíte na webech, obalech produktů a vlastně všude kam se podíváte. Ale aby se to vše prodával...
SALABA zlatnické studio

SALABA zlatnické studio

Zlatnictví

Ústí nad Orlicí

SAFÍR, DRAHOKAM S BARVOU ROKU 2020

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, tedy jeden odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Pro rok 2020 vybral odstín klasicky modré. Oblíbená modrá barva safíru symbolizuje klid, stálost a také sebevědomí.
 

MODRÝ SAFÍR
Modrý safír, spolu s rubínem, náleží k nejvýznamnější drahokamové skupině. Oba tyto drahokamy jsou geology řazeny mezi korundy a hned po diamantu patří mezi nejtvrdší minerály. Barevná škála tohoto minerálu je široká a liší se příměsí jiných prvků v kameni. Díky tomu vznikají safíry zelené, žluté, růžové, bílé i černé. Základní, nejznámější a nejvíce ceněnou vari...
SALABA zlatnické studio

SALABA zlatnické studio

Zlatnictví

Ústí nad Orlicí

DIAMANTY, NEBO MOISSANITY

Odlišit od sebe moissanit a diamant je pro netrénované oko téměř nemožné. Podobné jsou i vlastnosti obou drahokamů. Přesto je cena moissantů několikanásobně nižší. Proč a jaký šperk si vybrat?


 

 
Oba drahokamy mají vysokou tvrdost a konkurují si leskem, výbrusem i dalšími vlastnostmi. Diamant patří dokonce mezi nejtvrdší přírodní minerály a v řečtině znamená “nezničitelný”. Oba jsou oblíbené při výrobě zásnubních prstenů. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Moissanit je vyroben uměle. Přesto se nenechte mýlit, nejde o náhražku diamantu, ale samostatnou kategorii šperků s vlastním příběhem.
  
NOBELOVA CENA, HVĚZDNÝ PRACH A ZÁSNUBNÍ PRSTENY
Moissanit je materiál vesmírného původu. Naše...