Svatební blog

Libor Vrška

Libor Vrška

Svatební fotograf

Ostrava

Nevěstin podvazek

Podvazek nevěsty je jeden ze čtyř doporučených doplňků nevěsty. 
1. něco starého
2. něco nového
3. něco půjčeného
4. něco modrého

 Nebudu se dopodrobna rozepisovat o všech bodech, ono je to většinou o fantazii něvěsty a neplatí myslím žádná pravida. Pokud se mýlím, tak se rád přiučím.
 Něčím starým, nebo novým se nemyslí manžel. Na to pozor :)
 Starým je na mysli například náramek po babičce, talisman pro štěstí nebo něco podobného. Nové by mohlo být třeba spodní prádlo, šperky atd. Vypůjčený by samozřejmě neměl být ani manžel, na to zapoměňte.  No a nakonec něco modrého. Velmi často se používá právě modrý podvazek nebo podvazek bílý s modrou mašličkou.
 A proč o podvazku vůbec píšu? Velmi často fotím svatební dny již od ranních příprav....
Libor Vrška

Libor Vrška

Svatební fotograf

Ostrava

Slovník pojmů svatebního fotografa

Už nějakou tu dobu plánuji, že sepíšu takový malý slovník pojmů svatebního fotografa. Nejsem žádný spisovatel, tak mé "články" prosím vždy berte s rezervou, vekou rezervou. 
 Těch neznámých pojmů moc není, spíše jsou všechny všeobecné známé, jde jen o takové vysvětlení aby nedocházelo k nedorozumění.
FOCENÍ PŘÍPRAV - jedná se o focení příprav novomanželů,  jako například líčení, česání, oblékání. Tedy nikoli o focení přípravy výzdoby svatebního místa.  
SKUPINOVÉ FOCENÍ - většinou po svatebním obřadu se koná focení skupinek svatebčanů. Já v tuto chvíli ještě nevím kdo je kdo, a proto jsem vždy rád za pomoc při svolávání rodinných příslušn&i...
Libor Vrška

Libor Vrška

Svatební fotograf

Ostrava

Co vše obsahuje cena svatebního fotografa?

Sice ne často, ale občas slýchávám "vy si berete tolik peněz za jeden den focení? " Proto si spolu pojďme tu vysokou cenu rozebrat.
 
Ale čím začít? Ono to svatební focení je spíše až výsledek veškeré té práce kolem. Aby se někdo mohl stát svatebním fotografem, tak většinou fotí několik let jiná témata než svatby. Já například začínal focením svého syna, a tehdy mě focení začalo vážně bavit. Přešel jsem k focení jídla, produktů, makrofocení hmyzu, krajinek atd. To vše jsem docela s úspěchem prodával a prodávám na fotobankách, ve kterých nakupují reklamní agentury. Z fotobank pochází většina těch ilustračních snímků, které vidíte na webech, obalech produktů a vlastně všude kam se podíváte. Ale aby se to vše prodával...
SALABA zlatnické studio

SALABA zlatnické studio

Zlatnictví

Ústí nad Orlicí

SAFÍR, DRAHOKAM S BARVOU ROKU 2020

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, tedy jeden odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Pro rok 2020 vybral odstín klasicky modré. Oblíbená modrá barva safíru symbolizuje klid, stálost a také sebevědomí.
 

MODRÝ SAFÍR
Modrý safír, spolu s rubínem, náleží k nejvýznamnější drahokamové skupině. Oba tyto drahokamy jsou geology řazeny mezi korundy a hned po diamantu patří mezi nejtvrdší minerály. Barevná škála tohoto minerálu je široká a liší se příměsí jiných prvků v kameni. Díky tomu vznikají safíry zelené, žluté, růžové, bílé i černé. Základní, nejznámější a nejvíce ceněnou vari...