Svatební blog

todo

Svatební veletrh Vysočina 2022


Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Svatebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022 v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Vezměte s sebou své rodiče, blízké a kamarády, kteří jsou též vítáni stejně jako ti, kteří se zajímají o svatební veselí profesně.
 
 Záměrem 1. ročníku bylo založit tradici a vytvořit jeden větší centrální svatební veletrh pro Kraj Vysočina. Sloučit tak velké množství malých veletrhů či svatebních dnů do jednoho centrálního veletrhu a tím snoubencům nabídnout možnost zařídit vše potřebné pro svatbu na jednom místě.
 
 

 
Součástí veletrhu bude opět doprovodný program, který neopomine módní přehlídk...
todo

Svatební seriál o plánování - VI.část: 4-3 měsíce

 Svatební den se pomalu ale jistě rýsuje před očima a vám nezbývá nic jiného, než se soustředit na poslední detaily, které chcete ještě doladit k dokonalosti. Nastal ten správný čas rozeslat svatební oznámení a vyrábět dekorace.Udělejte si ještě jednou inventuru svatebních služeb, které chcete na svatbě mít. Ujistěte se, že s vámi dotyční počítají a vy zase s nimi. Z důvodů neustále se zvyšujících cen si také potvrďte ceny, za které danou službu odvedou. V případě, že s něčím nebudete spokojeni, snažte se najít kompromis nebo zvolit alternativní cestu (výměnu služby bych řešila až v krajních mezích. Samozřejmě se může stát, že si s dotyčným nerozumíte a najdete někoho daleko ochotnějšího a vstřícnějšího k vašim potřebám. Je to o domluvě a lidském př...
todo

Matriční úřady a papírování ohledně svatby

 O návštěvě matriky jsme se již krátce zabývali ve III. dílu našeho seriálu o svatebním plánování. Zmiňujeme se tam například o tom, že proces svatby řešíte s matrikou, kam územně spadá vaše místo obřadu, nikoliv místo vašeho trvalého bydliště. A nyní se podíváme pod pokličku matričních úřadů, papírování, dokladů včetně veškerých poplatků a nástrah, které vás mohou potkat.
 
 Na úvod je důležité říci, že ať už si zvolíte církevní/civilní nebo symbolický obřad, vždy se musíte dostavit na matriční úřad, a to oba nastávající novomanželé. Když máte stanovené místo a termín svatby, neváhejte a obraťte se na matriční úřad, do jehož správního obvodu vámi vybran&ea...
todo

Svatební seriál o plánování - V.část: 6 – 4 měsíců před svatbou

Svatba už se kvapem blíží. Co se zdálo být za dlouho, se najednou neúprosně přiblížilo. Avšak není se čeho bát, my vás v tom nenecháme.
 Nastal ten nejvyšší čas promyslet a hlavně zarezervovat všechny dodavatelské služby, které chcete mít na svatbě. Pokud jste tak ještě neučinili a chcete mít na svatbě fotografa či kameramana, udělejte to co nejdříve. Z široké nabídky můžete vybírat i u nás na webu.
 Pokud ještě nemáte vybrán svatební dort, dlouho s tím neotálejte. Výběr vám usnadní ochutnávka, kterou cukráři často nabízí za své náklady (resp. vám ji odečtou při objednání dortu). Rádi vám také poradí s tím, jaké trendy zrovna letí a jaký typ dortu je vhodný pro dané roční období i převoz....