Svatební blog

todo

Ozdoba každého svatebčana aneb znáte svatební vývazky?


 Svatební sezóna je v plném proudu. Přípravy vrcholí a plánování se blíží pomalu ale jistě k cíli. Ladíte poslední detaily výzdoby, a tak byste neměli zapomenout ani na své svatebčany, které můžete ozdobit stylově a v duchu vaší svatby. 
 K tomu vám poslouží svatební vývazky. Jejich tradice sahá až do antického Řecka, kde společně s myrtou sloužily jako symbol ctnosti a vyznamenání. Myrta se do vývazků přidává také proto, že je zasvěcena bohyni lásky, krásy, plodnosti a sexuality – Afroditě. Pokud zrovna myrtu neseženete, můžete ji nahradit květinou Zimostráz neboli Buxus, který roste téměř na každé zahradě a jen málokdo pozná rozdíl. 
 

 
 Dalo by se říct, že se jedná o tzv. poznávací prvek všech svatebních hostů a je jen na novoma...
todo

COVID 19 a vliv na svatebního fotografa

15.4.2021
  Přiznám se, že jsem se tomuto tématu dlouho bránil zuby nehty. Nebudu se vyjadřovat jaká nařízení jsou dobrá, a která jsou k ničemu. To jistě každý logicky uvažující člověk ví sám, tedy pokud nemá místo mozku koblihu.  Začnu pěkně od začátku. Na začátku roku 2018 mě kamarádka požádala, zda bych jim nenafotil svatbu. Focení jsem se věnoval již několik let, ale na svatby jsem si opravdu netroufal. Ale příkaz zněl jasně „prostě nám nafotíš svatbu a basta“. Výsledek byl obstojný a ještě ten rok jsem nafotil známým další čtyři svatby a dokonce jsem se odvážil i na jednu svatební poptávku až z Plzně.

 
  Opravdu mě to začalo bavit a tak jsem si řekl, že to rozjedu na plné obrátky. FB svatební skupiny, svatební portály, Google, tam všude jsem získával popt&a...
todo

Oblíbená svatební místa

3.4.2021
 Jaké jsou druhy svatebních míst a kde všude může svatební den probíhat? Na tyto jednoduché otázky naleznete odpovědi v našem krátkém blogu. 

 
Oddávací místa
  Pokud se jedná o církevní sňatek, oddává se v kostele a je veden osobou pověřenou církví, například farářem. Doba církevního obřadu je většinou delší než sňatku občanského. Záleží na jak dlouhém kázání se novomanželé dohodnou, ale často je to nejméně hodina.
  V případě občanského sňatku se obřad obvykle koná v radnici. Obřad vede starosta obce, nebo osoba pověřená matrikou. Čas obřadu trvá obvykle něco kolem půlhodiny. Výhodou občanského sňatku je, že se může konat i přímo na místě svatebního dne, například statek, mlýn, ranč atd.
 
 
Mí...
todo

Svatba v přírodním stylu

17.3.2021
Tipy na svatební dekorace, výzdobu a dárky pro hosty, které nám poskytl výrobce a dodavatel ČistéDřevo.cz.
 S rostoucí popularitou venkovních svateb roste i obliba dekorací, které stvořila sama příroda. I pokud plánujete svatbu uvnitř, můžete zvolit přírodní výzdobu, díky které dostanete přírodu i dovnitř. Přidání přírodních prvků je snadný, levný a krásný způsob, jak dát vašemu svatebnímu dni rustikální a přirozený nádech. Stačí přidat větve, šišky, zeleň a hned máte svatbu jako v lese! Ale pěkně popořadě: shromáždili jsme několik úžasných nápadů, které vám usnadní plánování svatby, a to především výběr dekorací na svatbu a dárků pro svatební hosty. 
Dřevěný zápich dělaný...