Svatební blog

todo

Matriční úřady a papírování ohledně svatby

 O návštěvě matriky jsme se již krátce zabývali ve III. dílu našeho seriálu o svatebním plánování. Zmiňujeme se tam například o tom, že proces svatby řešíte s matrikou, kam územně spadá vaše místo obřadu, nikoliv místo vašeho trvalého bydliště. A nyní se podíváme pod pokličku matričních úřadů, papírování, dokladů včetně veškerých poplatků a nástrah, které vás mohou potkat.
 
 Na úvod je důležité říci, že ať už si zvolíte církevní/civilní nebo symbolický obřad, vždy se musíte dostavit na matriční úřad, a to oba nastávající novomanželé. Když máte stanovené místo a termín svatby, neváhejte a obraťte se na matriční úřad, do jehož správního obvodu vámi vybran&ea...
todo

Svatební seriál o plánování - V.část: 6 – 4 měsíců před svatbou

Svatba už se kvapem blíží. Co se zdálo být za dlouho, se najednou neúprosně přiblížilo. Avšak není se čeho bát, my vás v tom nenecháme.
 Nastal ten nejvyšší čas promyslet a hlavně zarezervovat všechny dodavatelské služby, které chcete mít na svatbě. Pokud jste tak ještě neučinili a chcete mít na svatbě fotografa či kameramana, udělejte to co nejdříve. Z široké nabídky můžete vybírat i u nás na webu.
 Pokud ještě nemáte vybrán svatební dort, dlouho s tím neotálejte. Výběr vám usnadní ochutnávka, kterou cukráři často nabízí za své náklady (resp. vám ji odečtou při objednání dortu). Rádi vám také poradí s tím, jaké trendy zrovna letí a jaký typ dortu je vhodný pro dané roční období i převoz....
todo

Svatba v barvách very peri, hit roku 2022

Každý rok se vybírá jedna nebo dvě barvy, které nás daným rokem provází. Módní návrháři, designéři a další kreativci s vybranou barvou pracují a promítají ji do svých kousků. Ani letošní rok není výjimkou, a tak se seznamte s originální barvou very peri.

Kdo jiný by ji měl představit, než samotná výkonná ředitelka Pantone Color Institute. „Jak se posouváme do světa nevídaných změn, výběr barvy Pantone 17-3938 přináší novou perspektivu a vizi do naší dobře známé a milované rodiny barev. Zahrnuje kvality modré, současně fialové s načervenalými podtóny. Pantone 17-3938 Very Peri působí přívětivě, má hravý charakter a dynamickou přítomnost, která povzbuzuje odvážnou kreativitu a nápadité vyjádření...
todo

Zimní pohádka jménem svatba

 15.1.2022
Svatba v zimních měsících má své jedinečné kouzlo. Načerpejte s námi inspiraci a seznamte se s jejími výhodami i zápory, abyste si ji mohli užít naplno.
 Svatba se dá uspořádat v každém ročním období. Většina nevěst si ale volí jarní nebo letní měsíce. Důvodů je hned několik. Někomu může vadit brzké stmívání, chladné počasí nebo malá rozmanitost květinové výzdoby či dlouhý rukáv u svatebních šatů. Jedná se ale jen o předsudky, které se nyní pokusíme vyvrátit.
Nevyzpytatelné počasí Pádným důvodem, proč nemít svatbu v zimních měsících je bezesporu počasí. Ano, teploty přes 30 stupňů vás v zimě asi nezastihnou (pokud se nevydáte do exotické destinace), ale tím jen získáte. Nemusíte s...